ELSA


Siber Güvenlik

Siber güvenlik, bilgi teknolojileri aracılığı ile kurulan iletişimin ve etkileşimin güvenli olmasını sağlayan tüm çözümleri kapsıyor. Mobil cihazları, e-sistemleri, aplikasyonları, dataları, bilgisayarları, sunucu ve ağları koruma altına alan güvenlik uygulaması, dijital işleyişe ideal şekilde adapte olmanızı sağlıyor. Kişisel verilerin korunması hem birey, kurum ve kuruluşları siber tehlikelerden koruyor hem de son kullanıcılara güvenli bir ortam yaratıyor.

Elsa Bilişim olarak, globalleşme ve gelişen teknoloji dolayısıyla artan kötü amaçlı saldırılardan sizleri korumak adına en güncel siber güvenlik çözümlerini sunuyoruz. Ağ güvenliğinden operasyonel koruma altyapısına ve bilgi güvenliğine kadar pek çok alanda koruma sağlayarak kişisel ve profesyonel sanal süreçlerinizi sorunsuz şekilde sürdürmenize olanak tanıyoruz.


Siber Güvenlik Kapsamı

İngilizce “Cyber” kelimesinden uyarlanmış olan siber sözcüğü “bilgisayar ağlarına ait, internet kaynaklı” anlamlarına karşılık geliyor. Siber güvenlik tabiri ise bilişim sistemleri altyapısına sahip olan ve sanal ortamda meydana gelebilecek tehditlere karşı koruma sağlayan çözümleri içeriyor. Mobil işlem uygulamalarından şirketlere, sosyal medya platformlarından son kullanıcılara varıncaya dek geniş bir liste sunan siber koruma hizmetlerimiz ile sanal ağlardaki varlığınızı güvence altına alıyoruz. Dijital mecradaki faaliyetlerinize yönelik olarak gizliliğinizi korumanıza yardımcı oluyoruz.


Siber Koruma Danışmanlık Hizmeti

Güvenlik açığını önlemek ve sistemlere zarar verebilecek tehditleri ortadan kaldırmak adına nitelikli danışmanlık hizmeti veriyoruz. Farklı tür yapılanmaların gereksinimlerini analiz ederek planlama yapıyor; en uygun yöntemlerin, mümkün olan en hızlı şekilde uygulanmasını sağlıyoruz. Sunduğumuz danışmanlık hizmeti, en güncel koruma altyapısının oluşturulmasını, tehditlerin etkili şekilde ortadan kaldırılmasını ve kurum ağlarınızın siber saldırılardan zarar görmemesini amaçlıyor. Danışmanlık hizmeti siber suç ve saldırılar konusunda bilinçlenme, problemlere profesyonel yaklaşım ve tehlikelere etkili çözüm getirme avantajını da sizlere sağlıyor.


Siber Güvenlik Çözümleri

Kaynağı ve odak noktası farklılaşan siber saldırılara karşı geliştirilen güvenlik önlemleri kendi içerisinde çeşitleniyor. Özel yazılımlar, yöntemler ve teknolojiler hem tehdidi hem de saldırının negatif etkisini ortadan kaldırıyor. Ağ güvenliği; casus yazılım, virüs vb. kötü amaçlı yazılımlara karşı ağınızı koruma altına alıyor. Uygulama koruması ise aygıtlarınızın tehlikeli aplikasyon yazılımlarından zarar görmesini engelliyor. En sık karşılaşılan terimlerden olan bilgi güvenliği ise veri bütünlüğünü ve gizliliğini korumayı amaçlıyor. Depolanan verilerin korunması gibi, bu verilerin güvenli biçimde aktarılması da bilgi güvenliği kapsamına giriyor. Elsa Bilişim olarak, bilişim teknolojileri konusundaki tecrübemiz ile hem sizi ve kurumunuzu hem de müşterilerinizi siber tehditlere karşı en üst düzeyde korumayı hedefliyoruz.